Masáže Romana Farna

Články

 

Pokud je v těle převaha prvoků, začínám jimi. Všeobecně je výhodné začít Entizolem, je-li potřeba, nebo Praziquantelem , je-li potřeba, Vermox až na konec. Začneme-li Vermoxem nebo Albendazolem v přítomnosti sbírky prvoků nebo tasemnic, bývají velké a zbytečné reakce. Parazity a léky na ně můžeme rozdělit do čtyř skupin:

 

PRVOCI   -    ENTIZOL /účinná látka metronidazol/, 20 tablet

                       AVRAZOR               -„-                           6 tablet

 

Prvoků jsou desítky, ale ti nejběžnější, se kterými se můžeme setkat, jsou:

Giardia intestinalis- lamblie

Entamoeba-histolityca- forma minuta nebo magna – améba

Acanthamoeba

Balantidium coli  -  vakovka lidská, je nejodolnější k entizolu

Iodamoeba buschlii  - améba

Endolimax nana

Trichomonada vaginalis -   V E L M I    BĚŽNÁ!!!!!!

Trichomonada hominis

Chilommastix mesnilli

 

Na všechny prvoky je možné nechat zhotovit speciální homeopatické léky, protože prvoci jsou dostatečně malí, aby podlehli zacílenému úsilí našich bílých krvinek /info pro kolegy/.

Takže i lidé, kteří za žádnou cenu nechtějí užívat chemii, mají šanci se časem s prvoky vyrovnat, i když to trvá déle. Dávkování  Entizolu na améby podle příbalového letáku je velmi drastické /3-3-3/, což většina lidí nevydrží a s bolestmi břicha ukončuje léčbu dřív. Nedokonale vyhubené améby se pak snadno domnoží. Proto doporučuji daleko mírnější dávkování, /1-1-1 nebo 1-0-1/,dlouhodobý tlak na prvoky doplněný zapprováním horních partií nakonec vede k cíli. Nedoporučuji užívat Entizol nazdařbůh, jen tak pro jistotu, protože Entizol  zatěžuje játra. Rozhodujeme se pro něj až při masivnějším napadení prvoky, po měření.

 

HLÍSTI:          škrkavky, měchovce, roupy, háďátka, toxocaru, svalovce, tenkohlavce, do jisté míry i echinokoka, můžete hubit Vermoxem/ mebendazol/, nebo Albemedem/albendazol/.

Zentel na bázi albendazolu už nám zrušili.  

 

VERMOX – mebendazol, 6 tablet, naše nejslabší léčivo na hlísty. Může předepsat lékař i veterinář.

 

ALBENDAZOL, se vstřebává asi z 5-10 % do krve, je proto účinnější tehdy, když potřebujeme řešit hlísty na periferiích, například svalovce ve svalech, háďátka v lymfě a v podkoží, toxocaru v oku apod.   Vermox se vstřebává jen minimálně, pracuje převážně jen ve střevě. Proto není potřeba mít obavy z poškození jater, jak straší lékaři. Játry projde jen asi 5 % léku. Albendazol  se 100 % metabolizuje a odchází ven močí. Je vhodnější /silnější/ na echinokoky.

KDE LÉKY ZÍSKAT:

 

1. Přes internetový obchod www.GOLDPHARMA.com, kde jsou ceny třetinové oproti oficiálním. Dojde za několik dní. Vyzkoušeno.

 

2.  Přes internetovou adresu bjezec@gmail.com nebo www.massage.vaclav.info

Je to kontakt na pana Václava Chmelenského, který vede internetový obchod s léčivy z Bangkoku. V Thajsku jsou tyto léky bez předpisu. Delší čekací lhůty. Vyzkoušeno. Z Thajska můžete dostat:

 

-ALBENDAZOL, balení po 50 tabletách /30 euro/  nebo 100 tabletách / 60 euro/, obchodní název ALBATEL

 

- VORMICIDE TABLETS /80 euro za 50 tablet. /, v jedné tabletě je 600 mg praziquantelu . Když to porovnáte s německým CESOLEM /6tablet po 150 mg praziquantelu, cena 24 euro/, vidíte, že thajský lék je nepoměrně levnější, když pomineme nestydaté marže lékáren.   

 

3. BILTRICIDE z Ukrajiny, kde jsou léky také bez předpisu, /máte-li známé v Rusku/.

Jedno balení obsahuje 6 tablet po 600 mg przqtlu, za 15 euro. Když přepočítáte na mg przqtlu, ne na tablety, vidíte, že thajský a ukrajinský jsou cenové obdobné.

 

 

U Ž Í V Á N  Í     A  N  T  I  H  E  L  M  I  N  T  I  K :

 

1. VERMOX

Doporučuji ,,rozprostřít“ užívání Vermoxu na období měsíc až šest týdnů, protože tak dlouhý je životní cyklus hlístů. Lék ničí jen dospělce. /Stejně jako zappování/.

Ideální stav je tedy jednu krabičku využívat najednou 1-0-1     1. den

                                                                                       1-0-1     2. den

1-0-1           3. den

 

Pak týden pauza, další Vermox stejným způsobem, 14 dní pauza a  Vermox, 14 dní pauza a poslední   Vermox. Potřebujeme minimálně tři, lépe čtyři krabičky. Přeléčit spolubydlící.

Ti pacienti, kteří mají k dispozici jen Vermox a současně hlísty v plicích, srdci, močovém měchýři, pohlavních orgánech, mozku, nebo v cévách končetin, se neobejdou bez zapperu, a je lépe celou kůru za tři měsíce zopakovat. Hlísti mimo střevo jsou důvodem návratu roupů i po přeléčení, čemuž se stále diví lékaři, když po nich pacienti znovu a znovu žádají  antihelmintika. Roupi se přes den schovávají v žilních pleteních kolem análu, a mebendazol k nim nepronikne. Proto v případě roupové nákazy, není-li po ruce zapper, doporučuji alespoň jedenkrát zavést tabletu Vermoxu  na noc do konečníku.

 

2. ALBENDAZOL

je derivát benzimidazolu, zrovna tak jako Vermox. Z chemického složení vidíme, že těžko bude účinkovat na něco jiného než opět jen na hlísty. Vstřebává se asi z pěti až deseti procent, je silnější, takže máte určitou šanci, že vyčistí také játra, žlučník, slinivku, slezinu, nejen střeva a žaludek. Také mírně tlumí lamblie.  Lékaři ale věří, že je určen - podle prohlášení výrobce - na tasemnice,tasemničky, a motolice. Není to pravda! Cestoda přežívají, což lze snadno zjistit kontrolou na Salvii.

ALBENDAZOL  dávkování            dospělí:           děti:

2-0-2               1-0-1

2-0-2

2-0-2

14 dní pauza               1-0-1

2-0-2

14 dní pauza

2-0-2               1-0-1

 

 

FILÁRIE

Lidé si vozí fillárie z Řecka, Itálie, Srí-Lanky, Thajska, Bulharska, Chorvatska, ale mají je i klienti z jižní Moravy a ze Slovenska, kteří nevytáhli paty za hranice. Klienti ze severnějších lokalit nejsou výjimkou. Vlasovce přenáší komár nebo pes.

 

V okolních státech Unie jsou k dispozici tyto léky:

EQUIMAX,

EQUALAN                                  Mám novou informaci, že na Bulovce je k dispozici

ERAQUELL                                Ivermectin, 1.600,- Kč za jedno balení. Dávkování neznám.

FERMECTIN                               K vydání léků je potřeba předchozí pozitivní vyšetření na

FUREXELL                                 Bulovce, což je hlava 22- vyšetření buď odmítnou provést,

WEDEMEC                                 nebo vyjde negativní. 

IVOMEC

NOROMECTIN

PARAMECTIN                           Dostupným veterinárním lékem na vlasovce je  

VIRBAMEC                                MILBEMAX, který současně obsahuje i praziquantel.

QUALIMEC
SUMEX

 

Vlasovci způsobují vysoký krevní tlak, palpitace, arytmie, tlaky na hrudi s pocity úzkosti,

dušnost, lymfostázi, trombózy, úbytek krevních elementů, vaskulitidy, stěhovavé nebo fixní bulky pod kůží, studené ruce a nohy, přispívají k atopickému ekzému a lupence. Pokud vlasový červ obývá srdce dlouhou dobu, je schopen doslova proděravět srdeční sval. Přičítám mu i infarkty. Slovenští odborníci se domnívají, že vlasovců bude s globálním oteplováním přibývat.

Z alternativních postupů používáme homeopatický lék SCIRRHINUM , nebo informační léky ,,Dirofillaria iritis“ a Dirofillaria repens“. Zapperujeme lymfatické uzliny na krku,

podpaždí, hrudi, v tříslech a podkolení.

 

 

 

CESOL – BILTRICIDE – PRAZIQUAL – PRAZIQUANTEL- VORMICIDE TABLETS

 

Tyto léky jsou obdobné, liší se jen obchodním názvem, cenou a množstvím účinného praziquantelu v 1 tabletě.

HUBÍ: tasemnice, motolice, schistosomy, rod Hymenolepis, Diphylobothrium, Dipylidium.

Cesol: již nepoužíváme vzhledem k přemrštěné ceně jak výrobce, tak k vysoké marži lékáren.  Praziquantel se vstřebává do krve, takže při dostatečné dávce jsme schopni zlikvidovat i cysticerkózy /boubele tasemnic na mozku/ . Reakce na lék přímo úměrně souvisí s množstvím parazitů v organismu. Zapíjí se přírodní vymačkanou grepovou šťávou.  Ta zvyšuje jeho

účinnost a delší cirkulaci v krvi.  Lék nesmí užívat těhotné, lidé s voperovaným srdečním budíkem, lidé, kteří užívají léky na bázi digitalis. Mohou užívat děti i staří lidé. Ženy, které kojí, by se měly poradit s lékařem.

Německá lékařka Ingrid Fonk, která se zabývá parazity 30 let, dokonce doporučuje  3x3 Cesoly denně po dobu tří dnů - tzn. 3x 900 mg po tři dny.  Je vidět, že vychází z praktických zkušeností, protože i my máme zkušenost, že někdy cysty parazitů z CNS nezmizely ani po dvou baleních Cesolu. Praziquantel se také špatně dostává do kloubů a do páteře- tady musí zasáhnout zapper.

 

 

Veterinární náhražkou je CESTAL, CESTAL-PLUS, HELMEX.

 

CESTAL-PLUS obsahuje 50 mg praziuantelu v jedné tabletě, je proto potřeba navýšit počet tablet -cca dvojnásobně oproti Cesolu. Cestal-plus obsahuje ještě další složky:

Pyrantelum  /bývalý sirup Pyrvinium na roupy/  a Fenbendazol /chemicky příbuzný mebendazolu a albendazolu/, proto počet tablet nenavyšujeme třikrát, přestože v Cesolu je 150 mg. Cestal-plus  je možno objednat telefonicky nebo přes internet z děčínské lékárny Na Prokopce www.lekarnanaprokopce.cz (Cestal 1 tbl./10 kg, Cena: 25,00 Kč)

CESTAL obsahuje 120 mg prqtlu, nutný recept od veterináře.

 

 

VORMICIDE TABLETS, BILTRICIDE - DÁVKOVÁNÍ

Tablety obsahují 600 mg praziquantelu, jsou rýhované, dají se dobře porcovat.  

Následující dávkování je rozepsáno pro tyto léky. Vzhledem k nutnosti kůry opakovat

by se německý Cesol neúměrně prodražil, proto ho již nikomu nedoporučujeme.

Dávkování jsme po dvouletých zkušenostech a konzultacích s kolegy navýšili takto:

:

Pro 60 kg člověka 1,5 – 0 –1,5 první den,

                              1,5 – 0 –1,5. druhý den

                              1,5 – 0 – 1,5 třetí den 

Pro 80 kg člověka    2 – 0 – 2 atd…

 

Je to rámcové doporučení, které mírně upravujeme, podle individuálního stupně začervení.

Za týden zopakovat kůru jen 1 den, za 14 dní zopakovat jeden den, za dalších 14 dní zopakovat kůru jeden den. Pak by se paraziti neměli vracet.

    

Nezapomenout zkontrolovat oči, a je-li parazit tam, nejprve 3x po sobě 20 minut zapperujeme frekvence na Taenii solium  444-482  kHz dle Clarkové, elektrody přiložené

na víčka. Jsou to kHz frekvence, není potřeba se bát, mnohokrát vyzkoušeno.

Už po prvních dvaceti minutách Salvia tasemnice nezaznamená, další dvě opakování jsou pro jistotu.

 

 

                                                                                                Ing. Hana Bláhová

Brno 25. 4. 2010                                                                           603 209 866